Assessor Logo
Value information
Property:    85411400102
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$3,200
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$43,900
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$47,100
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$3,600$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$51,200$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$54,800$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$3,900$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$56,300$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$60,200$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$3,900$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$53,900$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$57,800$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$4,200$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$31,400$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$35,600$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$64,900$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$64,900$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$58,000$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$58,000$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$67,000$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$67,000$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$138,200$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$138,200$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$116,300$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$116,300$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:DoR Institutional
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501