Assessor Logo
Value information
Property:    85000400800
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Total$0$0$362,900$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$108,300
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$66,100
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$174,400
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$141,800$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$50,200$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$192,000$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$149,500$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$50,500$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$200,000$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$157,700$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$56,500$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$214,200$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$136,700$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$88,300$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$225,000$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$201,400$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$94,500$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$295,900$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$241,500$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$105,100$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$346,600$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$229,500$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$133,400$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$216,900$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$168,300$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$385,200$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$224,600$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$180,000$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$404,600$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501