Assessor Logo
Value information
Property:    84750009400
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$118,900
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$50,000
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$168,900
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$133,000$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$54,500$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$187,500$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$158,000$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$59,500$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$217,500$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$132,000$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$66,900$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$198,900$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$127,100$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$93,600$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$220,700$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$179,300$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$96,400$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$275,700$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$254,500$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$93,400$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$347,900$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$215,000$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$116,100$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$331,100$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$220,400$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$128,500$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$348,900$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$269,900$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$133,900$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$403,800$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501