Assessor Logo
Value information
Property:    82760003900
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$166,700
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$75,950
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$242,650
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$175,300$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$73,600$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$248,900$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$196,500$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$77,400$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$273,900$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$203,000$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$81,000$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$284,000$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$194,200$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$109,900$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$304,100$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$249,700$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$108,600$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$358,300$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$303,300$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$122,300$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$425,600$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$299,800$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$157,600$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$457,400$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$281,300$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$176,300$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$457,600$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$295,900$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$195,400$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$491,300$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501