Assessor Logo
Value information
Property:    81640002400
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$236,900$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$172,500
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$42,850
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$215,350
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$173,700$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$44,000$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$217,700$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$182,900$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$54,000$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$198,200$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$59,300$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$257,500$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$204,400$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$67,300$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$271,700$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$255,700$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$71,700$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$327,400$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$327,700$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$65,000$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$392,700$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$308,700$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$106,900$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$415,600$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$309,000$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$128,200$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$437,200$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$320,400$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$133,300$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$453,700$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501