Assessor Logo
Value information
Property:    78920001500
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$229,800$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$82,600$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$312,400$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$182,700
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$58,300
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$241,000
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$196,800$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$62,600$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$259,400$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$210,700$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$80,800$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$291,500$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$231,400$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$95,700$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$327,100$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$296,200$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$99,500$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$395,700$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$382,200$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$85,800$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$468,000$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$326,100$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$143,200$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$469,300$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$352,100$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$151,600$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$503,700$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$364,300$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$157,400$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$521,700$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501