Assessor Logo
Value information
Property:    74250002400
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$53,100
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$74,750
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$127,850
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$69,900$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$66,400$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$136,300$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$81,000$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$72,700$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$153,700$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$113,700$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$77,500$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$191,200$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$108,400$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$92,300$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$200,700$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$117,800$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$145,400$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$263,200$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$168,500$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$135,800$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$304,300$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$137,700$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$178,200$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$315,900$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$145,300$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$207,100$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$352,400$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$122,800$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$208,300$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$331,100$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501