Assessor Logo
Value information
Property:    68280011300
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$195,300$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$78,900$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$170,100
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$43,700
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$213,800
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$178,700$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$45,100$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$223,800$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$189,100$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$60,200$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$249,300$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$192,600$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$68,900$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$274,200$261,500$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$252,500$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$83,200$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$335,700$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$330,000$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$76,500$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$406,500$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$298,200$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$114,400$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$412,600$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$298,100$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$135,200$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$433,300$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$307,000$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$140,600$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$447,600$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501