Assessor Logo
Value information
Property:    61780001900
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$69,200
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$54,900
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$124,100
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$81,400$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$56,800$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$138,200$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$84,500$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$73,400$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$157,900$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$97,400$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$83,100$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$180,500$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$97,800$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$100,600$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$198,400$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$131,600$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$105,700$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$237,300$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$192,900$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$104,600$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$297,500$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$175,800$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$136,700$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$312,500$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$170,600$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$147,600$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$318,200$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$169,300$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$154,100$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$323,400$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501