Assessor Logo
Value information
Property:    58440017800
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$126,600
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$51,800
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$178,400
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$129,100$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$55,400$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$184,500$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$142,000$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$64,600$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$206,600$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$159,700$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$70,200$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$229,900$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$168,500$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$83,700$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$252,200$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$215,800$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$86,100$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$301,900$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$292,000$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$81,100$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$373,100$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$263,800$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$118,400$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$382,200$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$265,800$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$137,000$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$402,800$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$272,900$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$142,600$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$415,500$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501