Assessor Logo
Value information
Property:    53600500500
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Total$0$0$0$385,800$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$149,200
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$50,100
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$199,300
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$169,200$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$42,900$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$212,100$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$180,900$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$48,100$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$229,000$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$184,000$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$55,000$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$239,000$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$173,300$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$88,700$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$262,000$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$220,200$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$85,800$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$306,000$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$284,100$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$101,700$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$265,700$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$126,400$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$392,100$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$260,900$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$155,400$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$416,300$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$245,100$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$157,500$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$402,600$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501