Assessor Logo
Value information
Property:    52930012500
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$153,700
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$79,200
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$232,900
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$156,500$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$81,600$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$238,100$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$175,600$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$84,100$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$259,700$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$174,200$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$87,300$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$261,500$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$186,400$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$86,300$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$272,700$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$223,700$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$81,500$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$305,200$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$237,600$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$82,600$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$320,200$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$217,800$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$153,200$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$371,000$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$199,200$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$173,800$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$373,000$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$214,500$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$179,100$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$393,600$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501