Assessor Logo
Value information
Property:    52880003600
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Buildings$0$219,400$0$0$0$0$0$0$0$120,600
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$57,400
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$178,000
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$131,800$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$61,800$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$193,600$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$137,800$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$75,700$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$213,500$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$121,500$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$82,300$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$203,800$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$120,500$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$99,200$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$219,700$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$162,500$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$105,100$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$267,600$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$214,800$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$95,100$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$309,900$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$190,000$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$141,700$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$331,700$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$150,000$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$369,400$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$284,900$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$156,600$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$441,500$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501