Assessor Logo
Value information
Property:    50550005400
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$194,400
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$41,750
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$236,150
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$197,900$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$44,000$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$241,900$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$212,500$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$56,800$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$269,300$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$228,200$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$58,800$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$287,000$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$231,000$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$65,300$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$296,300$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$295,300$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$71,100$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$366,400$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$381,200$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$65,000$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$446,200$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$328,600$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$106,900$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$435,500$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$353,200$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$128,200$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$481,400$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$366,300$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$133,300$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$499,600$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501