Assessor Logo
Value information
Property:    49605101106
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$205,300
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$60,450
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$265,750
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$218,700$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$59,200$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$277,900$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$244,100$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$57,000$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$301,100$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$249,000$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$58,100$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$307,100$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$249,100$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$86,500$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$335,600$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$319,300$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$87,600$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$406,900$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$354,300$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$105,600$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$459,900$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$370,800$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$127,500$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$498,300$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$372,200$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$161,800$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$534,000$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$378,900$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$173,500$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$552,400$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501