Assessor Logo
Value information
Property:    41850000300
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Land$0$0$0$58,200$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$376,800$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$160,900
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$43,850
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$204,750
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$168,800$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$43,900$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$212,700$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$177,700$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$54,800$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$232,500$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$170,800$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$59,900$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$230,700$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$182,300$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$65,900$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$248,200$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$237,800$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$61,400$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$299,200$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$301,300$318,600$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$79,400$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$380,700$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$307,400$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$95,200$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$402,600$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$323,800$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$99,000$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$422,800$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501