Assessor Logo
Value information
Property:    39904200100
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$112,900
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$111,550
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$224,450
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$153,200$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$119,000$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$272,200$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$169,000$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$122,000$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$291,000$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$140,100$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$144,700$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$284,800$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$135,400$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$146,700$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$282,100$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$222,700$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$166,800$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$389,500$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$281,900$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$161,900$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$443,800$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$205,600$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$262,300$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$467,900$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$242,300$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$236,900$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$479,200$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$238,600$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$276,800$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$515,400$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501