Assessor Logo
Value information
Property:    39220001400
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$239,200
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$41,050
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$280,250
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$264,900$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$42,200$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$307,100$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$277,900$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$56,400$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$334,300$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$245,800$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$61,700$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$307,500$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$260,000$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$71,500$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$331,500$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$394,000$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$78,800$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$472,800$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$526,700$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$74,500$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$601,200$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$460,700$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$108,100$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$568,800$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$491,200$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$129,400$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$620,600$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$500,000$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$134,500$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$634,500$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501