Assessor Logo
Value information
Property:    34910006100
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$241,700
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$85,050
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$326,750
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$266,300$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$83,100$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$349,400$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$242,900$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$95,400$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$338,300$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$256,300$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$107,600$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$363,900$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$262,500$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$112,300$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$374,800$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$339,600$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$101,200$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$440,800$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$407,900$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$117,800$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$525,700$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$342,600$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$188,300$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$530,900$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$390,200$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$166,200$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$556,400$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$407,400$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$188,700$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$596,100$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501