Assessor Logo
Value information
Property:    32650000100
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Buildings$0$0$164,900$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$117,300$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$82,800
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$46,550
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$129,350
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$89,200$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$48,700$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$137,900$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$101,400$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$53,700$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$155,100$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$100,900$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$64,200$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$165,100$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$100,300$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$88,900$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$189,200$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$135,100$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$77,600$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$212,700$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$167,900$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$93,400$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$282,200$261,300$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$158,900$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$143,400$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$302,300$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$198,500$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$156,100$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$354,600$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501