Assessor Logo
Value information
Property:    22626242900
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$124,100
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$51,800
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$175,900
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$155,600$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$56,400$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$212,000$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$158,800$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$55,600$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$214,400$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$188,400$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$63,400$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$251,800$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$261,600$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$74,900$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$336,500$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$335,100$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$124,000$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$459,100$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$474,300$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$114,800$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$589,100$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$346,900$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$163,800$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$510,700$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$383,600$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$165,800$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$549,400$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$384,700$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$180,800$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$565,500$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501