Assessor Logo
Value information
Property:    22617120300
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$117,100
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$70,900
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$188,000
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$145,200$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$72,800$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$218,000$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$135,200$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$84,600$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$219,800$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$154,400$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$89,100$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$243,500$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$159,900$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$89,600$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$249,500$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$184,000$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$138,800$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$322,800$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$297,800$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$129,200$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$427,000$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$224,100$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$203,200$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$427,300$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$248,600$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$196,200$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$444,800$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$290,100$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$191,100$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$481,200$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501