Assessor Logo
Value information
Property:    13524340500
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$100,500
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$38,050
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$138,550
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$130,600$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$38,500$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$169,100$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$161,800$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$41,900$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$203,700$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$166,300$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$43,000$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$209,300$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$170,300$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$50,400$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$220,700$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$185,000$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$76,900$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$261,900$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$245,300$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$61,700$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$307,000$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$205,000$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$84,700$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$289,700$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$203,300$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$111,800$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$315,100$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$214,800$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$117,000$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$331,800$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501