Assessor Logo
Value information
Property:    12724310101
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Buildings$42,100$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$217,300$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$259,400$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$23,800
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$100,700
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$124,500
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$26,400$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$98,900$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$125,300$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$24,900$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$104,000$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$128,900$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$18,500$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$120,700$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$139,200$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$15,000$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$121,000$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$136,000$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$23,800$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$149,200$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$173,000$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$28,100$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$160,300$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$188,400$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$24,300$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$198,100$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$222,400$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$43,500$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$206,300$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$249,800$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501