Assessor Logo
Value information
Property:    12608110300
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Land$163,500$190,200$178,200$172,400$107,200$99,900$95,500$54,700$59,900$57,400
Market Value Buildings$33,900$34,000$25,600$24,500$20,300$16,900$17,200$7,700$500$600
Market Value Total$197,400$224,200$203,800$196,900$127,500$116,800$112,700$62,400$60,400$58,000
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501