Assessor Logo
Value information
Property:    12512240100
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Current Use Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$6,420
Current Use Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$120,500
Current Use Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$126,920
Market Value Land$203,700$196,800$133,800$130,300$145,200$96,100$85,200$83,900$86,500$89,700
Market Value Buildings$385,500$348,500$365,100$348,000$229,600$211,600$204,100$204,000$136,500$120,500
Market Value Total$589,200$545,300$498,900$478,300$374,800$307,700$289,300$287,900$223,000$210,200