Assessor Logo
Value information
Property:    11805120000
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$176,600$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$161,300$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$337,900$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$148,600
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$106,250
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$254,850
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$183,600$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$97,300$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$280,900$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$204,100$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$103,100$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$307,200$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$180,700$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$117,200$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$297,900$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$236,200$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$178,200$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$414,400$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$259,100$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$180,600$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$439,700$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$231,400$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$226,100$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$457,500$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$220,700$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$259,100$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$479,800$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$220,500$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$269,500$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$490,000$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501