Assessor Logo
Value information
Property:    11702310102
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Total$0$475,100$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$150,800
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$73,200
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$224,000
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$138,100$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$109,800$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$247,900$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$155,300$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$122,100$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$277,400$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$163,500$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$122,600$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$286,100$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$169,600$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$130,000$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$299,600$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$223,000$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$147,600$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$370,600$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$324,800$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$118,900$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$443,700$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$270,900$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$210,700$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$481,600$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$277,800$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$197,300$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$317,200$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$191,000$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$508,200$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501