Assessor Logo
Value information
Property:    09960006001
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$191,100$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$63,100$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$254,200$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$164,100
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$55,700
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$219,800
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$159,500$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$56,400$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$215,900$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$204,500$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$63,500$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$268,000$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$218,300$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$75,800$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$294,100$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$229,300$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$107,700$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$337,000$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$332,200$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$94,300$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$426,500$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$311,100$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$131,400$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$442,500$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$277,700$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$155,000$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$432,700$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$312,400$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$169,500$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$481,900$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501