Assessor Logo
Value information
Property:    09320017000
Value Information
Tax Year2026202520242023202220212020201920182017
Assessment Year2025202420232022202120202019201820172016
 
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$0$361,200
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$0$216,750
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$0$577,950
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$0$259,200$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$0$315,600$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$0$574,800$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$0$277,900$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$0$316,100$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$0$594,000$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$0$285,200$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$0$411,000$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$0$696,200$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$0$362,600$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$0$356,800$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$0$719,400$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$0$430,200$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$0$400,300$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$0$830,500$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$0$579,900$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$0$381,100$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$0$961,000$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$0$610,800$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$0$402,100$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$0$1,012,900$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$0$578,400$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$0$504,800$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$0$1,083,200$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Buildings$557,600$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Land$533,300$0$0$0$0$0$0$0$0$0
Market Value Total$1,090,900$0$0$0$0$0$0$0$0$0
 
Exemption Information
Active exemptions:Senior/Disabled
 

Office of the Assessor

3000 Pacific Ave SE, Olympia WA 98501